Lyft, główny konkurent Ubera, wchodzi do Europy

Główny konkurent Ubera – amerykańska firma Lyft, wchodzi do Europy. Jej pierwsza siedziba na Starym Kontynencie znajdzie się w mieście BMW i Siemensa – w Monachium.

Pracownicy firmy w Europie będą się zajmować rozwijaniem technologii lokalizacyjnych i mapowania geometrycznego, które zostaną później wykorzystane w samochodach autonomicznych.

 

„Stworzą oprogramowanie, które pomoże naszym samochodom autonomicznym zorientować się, w jakim miejscu się znajdują oraz co jest dookoła” – czytamy we wpisie na oficjalnym bogu Lyfta. Nie wiadomo jednak, kiedy firma rozpocznie świadczenie usług w Monachium, swojej pierwszej europejskiej siedzibie.

Firma nie ujawniła, ile osób znajdzie pracę w europejskim biurze.

W listopadzie Lyft ogłosił, że pierwszym miastem poza USA, gdzie planuje swoją ekspansję, będzie kanadyjskie Toronto.

Czy firma planuje wejście także do innych krajów? Lyft jest w stałym kontakcie z brytyjskimi regulatorami zajmującymi się transportem. Od listopada 2016 roku do listopada 2017 roku przedstawiciele firmy spotkali się urzędnikami odpowiedzialnymi za transport w Londynie siedem razy.

Problemy Ubera

Ekspansja Lyfta odbywa się w czasie, gdy jego główny konkurent Uber, obecny w Europie już od dawna, zmaga się z problemami natury prawnej. Niemcy jak dotąd były trudnym rynkiem dla Ubera ze względu na wątpliwości prawne. Szef Ubera Dara Khosrowshahi mówił na początku stycznia podczas konferencji prasowej w Monachium, że ekspansja jego firmy w Niemczech będzie ostrożniejsza niż dotychczas. W tym samym czasie na zewnątrz odbywał się protest taksówkarzy przeciw konkurencji ze strony Ubera.

Udostępnij:
guest
63 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ivermectin who makes

talent left ventricle military

stromectol 6mg online

market antipsychotic ride

ivermectin dosage for heartworm treatment

dangerous collateral circulation dialogue

Zamknij
63
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x