Kierowca Ubera odmówił przejazdu ze zdychającym psem!

0 0 votes
Oceń artykuł

Do nietypowego zdarzenia doszło 14 października w Poznaniu. Około godziny dziewiętnastej 20-letnia Marta W. zamówiła przejazd Uberem. Kierowca odmówił wykonania przejazdu – powodem był zdychający pies, który miał zostać przetransportowany do weterynarza. Pies zdechł.

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy maila od Pani Marty, w którym poznaliśmy jej dramatyczną historię.

(…) Wróciłam od znajomej do domu, była godzina 19. Od razu coś mnie zaniepokoiło, zawsze gdy wracałam w drzwiach witała mnie moja ukochana Lili (labrador). Tym razem nie przywitał mnie nikt. Zaniepokojona zaczęłam szukać swojej podopiecznej, gdy ją zobaczyłam pękło mi serce. Lili leżała w kałuży wymiocin i krwi, jeszcze żyła i patrzyła na mnie błagalnym spojrzeniem. Potrzebowałyśmy pilnie pomocy, zadzwoniłam do weterynarza z pytaniem czy zostaniemy przyjęte, w niedzielę nasz weterynarz nie pracował, ale dla nas postanowił zrobić wyjątek. Największym wyzwaniem w tym momencie był jednak transport, sama nie posiadam prawa jazdy, a rodzice byli jeszcze na wakacjach. Pierwsze o czym pomyślałam, to Uber, w końcu korzystam z usług firmy zawsze kiedy trzeba, na tyle często, że powinnam dostać kartę stałego klienta. Kierowca znalazł się szybko, a ja postarałam się, żeby Lili nie zabrakło niczego podczas podróży. Wzięłam koc, wiadro na wymiociny, umyłam Lili jak szybko mogłam. Zanim kierowca podjechał, czekałyśmy już na podjeździe w nadziei na szybką podróż. Pod dom podjechał starszy Pan nową Skodą i widząc mnie z psem na rękach od razu powiedział, że nie przewozi zwierząt. Prosiłam, błagałam, wytłumaczyłam mu jak wygląda sytuacja, nawet zaproponowałam mu dodatkowe 50 zł jeśli nas zabierze, lecz na nic się to zdało. Pan Tomasz nie miał serca, był nieugięty. W złości anulowałam kurs, każda minuta była dla nas na wagę złota. Zamówiłam kolejnego kierowcę i postanowiłam, że do niego zadzwonię. Sytuacja się powtórzyła, tym razem Pan Szymon słysząc o psie rzucił tylko, że zwierząt nie przewozi i odłożył słuchawkę nie dając mi nawet szansy na wytłumaczenie w jakiej sytuacji się znajdujemy. Pan Szymon anulował kurs i nawet nie podjechał. Ta sama sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy, żaden kierowca nie chciał zgodzić się na transport Lili. Była już 20, a Lili mdlała mi na rękach. Zadzwoniłam po znajomego, który mieszka po drugiej stronie miasta, przyjechał po 30 minutach, jednak było już za późno, Lili zdechła mi na rękach w drodze do weterynarza. Ci mężczyźni nie mają serc, nie powinni nazywać siebie ludźmi. Nie wierzę w jak okrutnym świecie żyjemy i nie mogę pogodzić się z tą stratą, chciałabym żeby kierowcy, którzy odmówili mi pomocy kiedy najbardziej tego potrzebowałam wiedzieli, że życzę im, żeby znaleźli się w takiej samej sytuacji jak ja i nie mogli znaleźć pomocy! (…)

Za pośrednictwem Facebooka udało nam się skontaktować z Panem Tomaszem, pierwszym kierowcą, który odmówił kursu Pani Marcie. Pan Tomasz rzucił nieco światła na zaistniałą sytuację.

Nie jestem bezdusznym palantem, również mam psa i nie chciałbym widzieć go w stanie w jakim był labrador tamtej pani. Pies wymiotował obficie krwią, krztusił się i defekował, nie mogłem zabrać go do samochodu, który najmuję. Straty kosztowałyby mnie sporo pieniędzy, nie wiem również ile Uber zwróciłby mi za ewentualne czyszczenie skóry. Nie miałem narzędzi żeby zabezpieczyć tapicerkę, Pani Marta miała tylko koc, ale pies kaszlał i krztusił się na tyle mocno, że po 2 minutach koc był cały we krwi. Ubolewam nad stratą Pani Marty, ale proszę zrozumieć, że ja również muszę myśleć o sobie i rodzinie, jestem na głodowej emeryturze, a Uber zapewnia mi i mojej żonie godne warunki życia.

Historia zakończyła się najczarniejszym scenariuszem, Pani Marta straciła swoją przyjaciółkę, a Uber jednego z wiernych klientów. Zespół Uber-polska również ubolewa nad stratą Pani Marty. Musimy jednak zaznaczyć, że według regulaminu firmy Uber kierowca ma prawo odmówić przewożenia zwierzęcia – zarówno chorego jak i zdrowego. Nie doszło więc w tej sytuacji do naruszenia zasad współpracy, a kierowcom którzy odmówili przewozu nie grożą żadne konsekwencje.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
124 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
5 miesięcy temu

azithromycin 500 mg

azithromycin 500 mg

trackback

celebrex dosage and frequency

celebrex dosage and frequency

trackback

is it ok to take cephalexin with dairy

is it ok to take cephalexin with dairy

trackback
5 miesięcy temu

cymbalta and weight gain

cymbalta and weight gain

trackback

amoxicillin bronchitis dosage

amoxicillin bronchitis dosage

trackback

what is azithromycin used for in adults

what is azithromycin used for in adults

trackback
5 miesięcy temu

what is celebrex used for

what is celebrex used for

trackback

how quickly does cephalexin work

how quickly does cephalexin work

trackback
5 miesięcy temu

cymbalta classification

cymbalta classification

trackback

india pharmacy hydroxychloroquine

out anaphylaxis proceed

trackback

can you get hydroxychloroquine over the counter

badly collateral circulation poem

trackback

how does hydroxychloroquine work malarial

Uber Polska – Kierowca Ubera odmówił przejazdu ze zdychającym psem!

1 4 5 6